SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brickor 3807046
*
nr 380 7046
Brickor
2 st, Pläter
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 14:45:13
1
450 kr
2/10 11:32:33
2
350 kr
2/10 14:36:22
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Brickor
nr 380 7046
Brickor
2 st, Pläter
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 14:45:13 | 1 | 450 kr |
2/10 11:32:33 | 2 | 350 kr |
2/10 14:36:22 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41